Nieruchomości na Teneryfie zwracają się w 8 lat – POMYSŁ

wynajem nieruchomości na teneryfie

Inwestycja w nieruchomości pod wynajem nadal pozostaje w czołówce najpopularniejszych metod na osiągnięcie pasywnego przychodu. Ostrożni kupują duże mieszkania do remontu, najczęściej w granicach największych polskich aglomeracji, mniej zachowawczy myślą o inwestowaniu za granicą. Tym drugim podpowiadam: TENERYFA!

NIERUCHOMOŚCI NA TENERYFIE

Jest prawdopodobnie jednym z najlepszych miejsc do życia na tej planecie. Przyjazny klimat i sezon turystyczny ciągnący się od stycznia do stycznia sprawiają, że hiszpańska wyspa na Oceanie Atlantyckim przyciąga zarówno turystów, jak i inwestorów.

Jaki jest najmocniejszy argument przemawiający za zakupem nieruchomości na Teneryfie?  Taka inwestycja zwróci się już po upływie 8-9 lat. 

Ceny mieszkań na Teneryfie

Świadczą o tym bardzo konkretne wyliczenia.

Szacowane koszty inwestycji

Śr. koszt nieruchomości na Teneryfie – 120 tys. euro

Opłaty transakcyjne – ok. 12 tys. euro

Koszta remontu – najczęściej nie przekraczają 10 tys. euro

Razem: 142 tys. euro (ok. 612 tys. zł)

Zwrot z inwestycji na Teneryfie

Tu z pomocą idą nam hiszpańskie banki oferując kredyty pokrywające do 60% wartości inwestycji. Jak łatwo policzyć, 40% kwoty (czyli w naszym przykładzie ok. 245 tys. zł) musimy wyłożyć z własnej kieszeni.

Przy założeniu, że nasza nieruchomość będzie pracowała przez 40 tyg. w roku, przychód wyniesie 20 tys. euro (86 tys. zł). Jeśli odejmiemy od tego koszty stałe (17 tys. euro rocznie), nasze mieszkanie zwróci się po 8 latach z hakiem.

Urlop na Teneryfie dla inwestora

W powyższym przykładzie założyliśmy, że przez 12 tygodni w roku mieszkanie pozostaje do naszej dyspozycji. Mówiąc inaczej… 3-miesięczne wakacje na rajskiej wyspie dostajemy GRATIS 🙂

Mapa Teneryfy
apartamenty-hiszpania.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *